10 Temmuz 2008 Perşembe

FENG-SHUİ'YE GİRİŞ YAPALIM MI?

EYVAH YANLIŞ EV ALDIM

Image Hosted by ImageShack.us

Çağımızdaki tüm olanaklara rağmen hala bu konuda hata yapmanız mümkün. Bizlere o kadar çok şey sunuluyor ki, artık öncelik sırası konusunda net bir karar veremiyoruz. Bize sunulan evler ki ; bunlar ister müstakil, ister bir apartman katı olsun, öylesine çok imkana sahip ki… Almak için çıktığınız yolun tüm amaçlarını unutup, kararlarınızı etkileyecek pek çok etmen ile karşılaşıyorsunuz. Bir yaz geçirmek için kiralık bir yer buluyorsunuz. Neredeyse satın almak isteyecek kadar çok seviyorsunuz.

Fakat Feng Shui açısından değerlendirildiğinde size kısa veya uzun vadede zarar verebileceğini öğreniyorsunuz. Peki ya öğrenemeden o evi satın alırsanız neler olur acaba ? Öncelikle bu durum bir yazlık ev için olmak zorunda değil elbette. Her hangi bir ev alırken çok severek ve neredeyse hiç bir sorun olmadığını düşünerek karar vermiş olabilirsiniz. Eğer sahip olduğunuz mekan ile aranız bu anlamda bozuk ise, çeşitli yol gösteren ve tedavi olabilecek yöntemler var elbette. Gelin madde madde olmak üzere, ev aldıktan sonra nelerden dolayı yanlış ev almış olabileceğinizin bazılarını yazalım.

1. Evinizdeki kişilerin büyük sıkıntılar çektiği için sattığını satın aldıktan çok sonra öğrenebilirsiniz,

2. Evinizin alt ve üst katlarında mutsuz insanlar yaşadığını öğrenebilirsiniz,

3. Yakında mezarlık olduğunu evi aldıktan sonra öğrenebilirsiniz,

4. Feng Shui’yi bilmeden aldı iseniz, bir benzin istasyonu, bir baz istasyon , bir trafo veya benzeri rahatsızlıklar veren bir yerin üzerinde yada çok ama çok yakınında ev almış olabilirsiniz,

5. Tam da sizin binanıza sipsivri kenarı ile hedef almış bir başka binanın karşısında ev almış olabilirsiniz.

6. Ev de yakın zaman once bir ölüm olmuş olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bu ve benzeri bazı sıkıntılarınız var ise, öncelikle zarar potansiyellerini öğrenmelisiniz. Unutmayınız ki, bu gibi bazı olaylar , yetersiz bilgiler ile beslendiğinde çok büyük sorunlarmış gibi görünebilir. Oysa evi mutlaka satmak mı gerekli, yoksa böyle de yaşanabilir mi , evinize Feng Shui konsültasyonu yaptırabilir ve bu sıkıntı verici bilgi yükünden kurtulabilirsiniz. Pek az ev için mutlaka satılmalı deriz. Bazıları için ise, buradan çıksanız iyi olur deriz. En büyük sıkıntımız, mekanına duygusal bağımlılık gösteren kişiliklerdir.

Bu yüzden aslında hayatlarındaki sıkıntılara da bağımlılık göstermekte olduklarını bilmezler. Biz sıkıntıyı tespit edebiliriz. Ancak soruna rağmen mekanı terk etmek istemeyebilirsiniz. Bu durumda kendiniz ile sahip olduklarınız adına yüzleşmeli ve sorunların kaynaklarını kabul etme yoluna gitmelisiniz.

Eyvah yanlış ev aldım ! diyorsanız, Feng Shui ‘ nin neler söylediğine kulak verin ve neler kaybettiğinizi veya aslında neler kaybetmediğinizi öğrenin. Belki de hiç bir şey kaybetmediniz.

Hiç yorum yok: